Prywatne Przedszkole Bielsko - Bajkowa Kraina

Przedszkole

Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Kraina to przedszkole, które powstało z myślą o dzieciach. Naszym celem jest stworzenie miejsca kameralnego, gdzie największą wartością jest dziecko. Oprócz panującego tu niepowtarzalnego klimatu, domowej atmosfery i radości, integralnie powiązane zadania z różnych obszarów edukacyjnych, efektywnie, jak i skutecznie będą stymulować ogólny rozwój dziecka.


Nasz program dydaktyczny zapewnia dzieciom najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej. Proponowane zajęcia dodatkowe zapewniają wszechstronny rozwój oraz odkrywanie zainteresowań i zdolności każdego dziecka, bo przecież przedszkole to właśnie początek edukacyjnej drogi. Pomieszczenia przedszkolne są odpowiednio wyposażone i kolorowe by stymulować, wspierać i kształtować rozwój i zainteresowania dzieci. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

W przedszkolu funkcjonują dwie grupy. Pierwsza na 18 dzieci, a druga na 11. Właśnie tak nieliczne grupy pozwalają nam na indywidualizację pracy i dobry kontakt z każdym dzieckiem. Oferujemy różnorodne metody dydaktyczne, bogatą ofertę zajęć dodatkowych i edukację poprzez zabawę w oparciu o podstawę programową MEN. Zapewniamy naszym pociechom wysokie standardy opieki, wychowania i nauczania, dzięki fachowej, ciepłej i troskliwej opiece wykwalifikowanej kadry, kochającej pracę z dziećmi oraz kameralne, przytulne i estetyczne wnętrze przedszkola, wyposażonego w nowoczesne zabawki i pomoce dydaktyczne, w którym dziecko będzie czuło się bezpieczne i radosne. Pragniemy stworzyć atmosferę pozwalającą dzieciom rozwinąć swe dzieciństwo i czerpać z niego radość

Kameralne grupy

małe grupy, które pozwalają na indywidualne skupienie uwagi dla każdego dziecka

Fun!

edukacja poprzez zabawę - tylko kreatywne podejście do nauki jest kluczem do sukcesu

Zdrowo nie znaczy nudnie

program żywieniowy dopasowany jest dla najbardziej wymagających

Dzielny uczeń

Dzieciaki mają świetny start do pierwszej klasy szkoły

Liczebność grup


Przedszkole przystosowane jest do przyjęcia 29 dzieci. W przedszkolu funkcjonują dwie grupy. W każdej grupie wiekowej pracuje nauczyciel wychowawca, posiadający wymagane kwalifikacje, którego zadaniem jest prowadzenie zajęć edukacyjnych, gier i zabaw tematycznych. Nauczyciele oraz pozostali pracownicy stwarzają odpowiednie warunki dzieciom, do tego by podejmowały pierwsze kroki ku własnej samodzielności oraz stopniowo przygotowywały się do roli ucznia.

Jedzenie


Żywienie dziecka jest bardzo ważne nie tylko dla rodziców, także dla naszego przedszkola. Prawidłowe, racjonalne odżywianie odgrywa ogromną rolę w rozwoju dziecka i całym procesie edukacyjnym a zróżnicowanie pokarmów jest bardzo ważne w codziennej diecie. W Bajkowej Krainie, żywieniem zajmuje się firma cateringowa "Karczma" S.C. 43-300 Bielsko-Biała ul. Hałcnowska 7 . W ramach dziennego wyżywienia oferuje: śniadanie, obiad, podwieczorek, owoc. Potrawy są przygotowywane codziennie z produktów, dostarczanych na bieżąco. Firma opracowuje posiłki wg zasad racjonalnego żywienia, aby dostarczały dzieciom w codziennej diecie odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Posiłki zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych, zgodnie z normami kalorycznymi i energetycznymi. Do przygotowywania potraw stosuje się zdrowe produkty – m.in. ciemne pieczywo, kasze, nabiał (sery, jogurty naturalne, kefiry, maślanki), różnorodne mięsa i ryby. Każdy posiłek wzbogacony jest o sezonowe warzywa lub owoce. Firma dokłada wszelkich starań, aby potrawy były kolorowe i zachęcające do spożycia nawet największego „niejadka”. Dla chętnych zawsze są dokładki posiłków.

Masz pytania? Zadzwoń :

791 601 809